SQUASH! Meggyőző érvek a fallabda jótékony hatásairól

A fallabdázás azon sportágak közé tartozik, melyek esetében a sport szinte minden JÓTÉKONY ÉLETTANI, illetve EGÉSZSÉGÜGYI hatása ötvözötten megjelenik.

A fallabdázás mozgásanyaga ötvözi a DINAMIKUS, gyors mozdulatokhoz szükséges GYORSERŐT, és a tartós (egy óra) mozgásokhoz nélkülözhetetlen ÁLLÓKÉPESSÉGI tulajdonságokat. Változatos improvizatív mozdulatsorai a mozgáskoordináció magasan fejlett szintjét követeli meg.

A fallabdázás azon sportágak közé tartozik, melyek esetében a sport szinte minden jótékony élettani, illetve egészségügyi hatása ötvözötten megjelenik.

Az improvizációt igénylő mozgások, a pályán való célszerű helyezkedés MOZGÁSKOORDINÁCIÓT FEJLESZTŐ értékű, ráadásul a GYORS DÖNTÉSHOZÁS KÉPESSÉGÉT, a jó HELYZETFELISMERÉS tulajdonságát is fejleszti, melynek a hétköznapi életben is hasznát láthatjuk. Ilyen értelemben a fallabda szellemi sportként is titulálható, hiszen rendkívüli koncentrációt, figyelmet, helyzet-felismerési képességet, és kombinációs munkát igényel

A hetente 2-3 alkalommal végzett, rendszeres fallabdázás hosszú távon a SZERVEZET ANYAGCSERE FOLYAMATAIT IS SERKENTI, mely jobb közérzetet, gyorsabb regenerációs képességet eredményez. Az edzések hatására felgyorsult zsír- és szénhidrát anyagcsere a testsúlyszabályozásban is eredményes, ami az oly gyakori elhízás prevenciójában, vagy megszűntetésében adhat kezünkbe egy igen hatékony fegyvert. A fallabdázás a leginkább energiaigényes sportágak közé tartozik, így a FOGYASZTÁSBAN betöltött központi szerepe érthető. A változatos, szórakoztató, játékos edzések szinte észrevétlenül „apaszthatják” a zsírpárnákat, a szokásos szenvedések, kínlódások nélkül.

Szinte MINDEN ÉLETKORBAN JÁTSZHATÓ, hiszen nem tartozik a különlegesen sérülésveszélyes sportágak közé. Kora gyermekkorban – 5-6 évesen – megkezdhető, sőt versenysportban szerepelni szándékozók esetében szükségszerűen megkezdendő sportág.